• Káva mírně potlačuje chutě k jídlu, avšak výsledky studií nejsou jednoznačné. Ať už ano, nebo ne, jde o účinek krátkodobý a z dlouhodobého hlediska při hubnutí jasně vítězí energetický deficit. 
  • Kofein zrychluje metabolismus o 3 až 11 % a stimuluje lipolýzu (neboli rozklad tuků). Důvod je ten, že pití kávy zvyšuje termogenezi, tedy výdej energie na výrobu tepla a stimuluje oxidaci tuků. Efekt je ale poměrně malý a rozhodně se nejedná o zázrak, díky kterému by šlo hubnutí samo.
  • Kofein „nakopává“ a cítíte se více nabuzení. To se pak pozitivně promítne například při cvičení. Výsledky jedné metaanalýzy ukazují, že člověk, který si dá před cvičením kávu, může zvýšit výkon průměrně o 11,2 %.

Můžete při hubnutí kávu s plnotučným mlékem?  

Opravdu miluji tu radost ve vašich tvářích, když vám řeknu ANO! 

Podívejte se na obrázek níže. Do kávy si většinou dáváte půl deci až deci mléka a rozdíl mezi polotučným a plnotučným mlékem jsou 2 g tuku v 1 dcl, což je 76 kJ! 

Pokud se budeme bavit o tom, že vypijete denně litr mléka, má výměna plnotučného mléka smysl. Ale pokud vypijete deci mléka za den…

S klidným srdcem si ponechte plnotučné a kávu si užijte. 

PS: Pokud netrpíte laktózovou intolerancí nebo alergií na bílkovinu kravského mléka, neexistuje žádný důkaz, že by bylo pití kávy s mlékem škodlivé.